עמותת עלם פועלת מאז הקמתה בשנת 1981 למען בני הנוער המצויים במצבי סיכון ומצוקה. מטרת העמותה לסייע לבני נוער אלו להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה כבוגרים וכאזרחים תורמים.

ביוזמתו של דניאל קרן הוקמה תכנית ייחודית לקבוצת נערים בשיתוף עם עמותת עלם. בני הנוער יהיו שותפים להכנות של דניאל קרן למסע יוצא דופן של חציית הקוטב הצפוני המתוכננת לחודש פברואר 2006. במסגרת המפגשים השבועיים של דניאל קרן עם בני הנוער יקבלו הנערים הכשרה של אימוני כושר גופני, לימודי גיאוגרפיה, הכרת הגוף והנפש בעת מצבי לחץ, אימוני הישרדות ועוד.

עלם הינה עמותה ארצית הפועלת ב 25 ישובים ברחבי הארץ ונותנת מגוון רחב של מענים למצוקות המאפיינות את מציאות החיים של בני הנוער בישראל: קשיי קליטה, נשירה ממסגרות לימודיות, שוטטות, ניצול מיני, התמכרות לסמים ולאלכוהול, ניתוק מהמשפחה, אלימות, עבריינות ועוד.

כ 250 אלף בני נוער במדינת ישראל מצויים במצבי סיכון שונים. עובדי עלם ומתנדביה יוצאים אל בני הנוער ופוגשים אותם באשר הם: בבתי הספר, בקהילה, ברחובות ואף בזירות פעילות ליליות. במהלך פעילות זאת חושפת עלם מציאות של קשיים ומצוקות שלעיתים אינה ידועה כלל לציבור ולממסד. מדי שנה מסייעת העמותה לעשרות אלפי בני נוער בישראל.