או-סנסיי שושין נגמיני

ממציא השיטה

שושין נאגאמיני(Shoshin Nagamine) – האנשי, דאן 10, מייסד וראש איגוד מאצובאיאשי-ריו ראטה-דו העולמי (WMKA). חי בין השנים 1907 – 1997.

שושין נאגאמיני נולד בכפר נאהא (Naha) באוקינאווה- יפן ב 15 ליולי, 1907. כילד חולני הוא החל באמוני קראטה בתיכון. בריאותו השתפרה במהירות והוא פיתח מבנה גוף שרירי. הוא היה תלמידם של מספר מאמני קראטה ידועים, בין השאר אנקיצ'י ארקאקי (Ankichi Arakaki) , שוטוקו קיאן (Chotoku Kyan) ושוקי מוטובו (Choki Motobu). הוא אימץ את השם מאצובאיאשי-ריו ביולי 1947 לכבוד שני אנשי קראטה דגולים, מאצומורה סוקון (Matsumura Sokun) מהכפר שורי (Shuri) ומאצומורה קוסקו (Matsumura Kosaku) מהכפר טומרי (Tomari). הוא בחר להיות שוטר במקצועו כדי שיוכל ליישם את כשוריו בקראטה.

ב – 1940 הוא חיבר את הקאטה הראשונה – פוקיוגאטה-איצ'י (Fukyugata Ichi), קאטה בסיסית למתחילים.

ספרו החשוב הראשון "The Essence of Okinawan Karate-Do" הפך מייד לקלאסיקה, ועזר להציג את השיטה לעולם המערבי. הספר כולל תמונות מפורטות של כל הקאטות וכמו כן שבע הצורות של יאקוסוקו קומיטה (Yakosuko Kumite) (קרבות). הספר השני החשוב " Tales of Okinawa's Great Masters" תורגם לאנגלית. בספר זה סנסיי נאגאמיני חולק את מחקרו וזכרונותיו מהאבות המייסדים של הקראטה האוקינאווי.

שושין נאגאמיני ייסד והיה לראש איגוד מאצובאיאשי-ריו (שורין-ריו) קראטה-דו העולמי. במהלך הקריירה שלו היו לו מעל 10,000 תלמידים בכל רחבי העולם. לפני מספר שנים בנו, המסטר טקאיושי נאגאמיני (Takayoshi Nagamine) , הפך לממשיכו באופן רישמי כראש השיטה.

שושין נאגאמיני הוקיר מאוד את ההסטוריה והתרבות האוקינאווית. הוא היה מומחה גדול בריקוד האוקינאווי ובכתב האוקינאווי. בצעירותו גם למד ג'ודו וקנדו וקיבל חגורה שחורה בשניהם. זן היה חלק בלתי נפרד מחייו.

בביקורו האחרון בארה"ב ב – 1996 הוא נסע להוואי. בביקורו זה הוא נשא נאום שכותרתו "קראטה אוקינאווי ושלום עולמי". הוא הציג את העקרון לפיו בקראטה אין התקפה ראשונית. עלינו לפתח רוח שתאפשר לנו לנצח ללא קרב. מטרת הקראטה-דו איננה לפתח אגרוף שיגרום להרס, אלא אגרוף שנותן חיים.

שושין נאגאמיני מת ב – 2 לנובמבר, 1997 באוקינאווה. הוא היה בן 90 במותו. במהלך חייו הוא לימד את מאצובאיאשי-ריו כדרך לקראת שלום אמת, ביננו ובין עצמנו ובין כל העולם.

כיום מאסטר טקיושי נגמיני, דאן 9, בנו וממשיך דרכו של גרנד מאסטר שושין נגמיני, משמש כראש השיטה העולמי המונה אלפי תלמידים בכל רחבי העולם.